A böngészők működése

Webfejlesztés

Talán bele sem gondoltál még, hogy amikor a böngésződben megnyitsz egy weboldalt, mi is történik tulajdonképp.
Nagyon egyszerű. Egy HTML kódot értelmez a böngésző, ami kiegészül styluslapokkal, és az ott leírt kód alapján megjelenik a weboldal.
A HTML egy szabvány, így ennek köszönhetően bármilyen böngészőt is használunk, ugyanazt kell eredményként látnunk. Itt legfeljebb a megjelenítés sebességében, és a kiegészítő kényelmi szolgáltatásokban lehet különbség böngésző és böngésző között.

Szó esett a HTML kódról. Na ha nagyon kíváncsi vagy, akkor bele is kukkanthatsz. Ha megnyitottál egy weboldalt, akkor kattints az oldalon jobb egérgombbal, és nyisd meg a forrást.
Az itt megjelenő infókból Te is kimazsolázhatsz ezt-azt, ha rendelkezel HTML alapokkal.
Ez a HTML kód fog még hivatkozni más típusú file-okra, így stíluslapoka, és javascript file-okra. Ez alapján akár ezekbe is belekukkanthatsz, de ez is csak akkor érdekes, hamár szakmabeli vagy. Egyébként pedig élvezd a böngászőben mejelenő tartalmakat, amiről már Te is tudod, hogy HTML.

Megosztás