A karikagyűrű jelentősége

Karikagyűrű

Ha valaki a gyűrű ujján gyűrűt hord, annak több jelentése is lehet. Nézzük, mit is jelent, ha az épp egy karikagyűrű.

A karikagyűrű, két ember összetartozását jelképezi. Ezt a gyűrűtípust mindig párban árulják, és megjelenésében, stílusában összeillenek.

A karikagyűrű alapanyaga hagyományosan arany. Lehet 14 vagy 18 karátos, illetve ettől eltérő is, de ezek a leggyakoribbak. A 18 karátos arany tisztasága jóval magasabb, ez viszont együtt jár azzal, hogy sokkal sérülékenyebb, kösszebben karcosodik. Épp ezért, aki tartósabb megoldást keres, annak érdemesebb 14 karátost választania.
A karikagyűrű általában kő nélküli gyűrű. Ettől függetlenül manapság divatba jött, hogy egy-egy kisebb méretű gyémánt belekerülhet, főleg a női változatba.

Ezen felül még azt is érdemes tudni, hogy nem mindegy, hogy a bal vagy a jobb kéz gyűrűs ujján hordjuk. A bal kézen hordett gyűrű általában azt jelenti, hogy még nem volt eskövő, hanem csak eljegyzés történt. A jobb kézen hordott karikagyűrű már azt mutatja, hogy házas az illető.

Megosztás