A sötétítő függönyök fényáteresztő-képessége

Függöny

Sötétítő függönyt több célból is vehet az ember.
Van olyan, amikor csak dekorációs célból teszi. Ilyenkor az egyetlen fontos szempont, hogy a színvilága jól illeszkedjen a helyiség stílusához. Sőt, ebben az esetben lehet egy kicsit spórolni az anyagmennyiségen is, hiszen elég lehet csak egy díszsáv az anyagból, mivel úgy sem lesz sosem behúzva.
Ha a sötétítésre, árnyékolásra is használni szeretnénk a függönyt, akkor pedig azt kell eldönteni, hogy teljes sötétet szeretnénk varázsolni a szobában, vagy csak tompítani szeretnénk a fény erejét. Ha csak a fény tompításáról van szó, akokr szinte bármely sötétítő függöny anyag megfelelő lehet a célra. Ha viszont tényleg korom sötétet szeretnénk, akkor érdemes több rétegű függönyt választani.
A több rétegű sötétítő függönyök nagy előnye az, hogy bátran választhatunk világos színű függönyt is, úgy is fényzáró tulajdonsága lesz. Az a trükk, hogy a 3 rétegű függönyöknél a belső réteg, egy sötét fényzáró anyag, így nem fog átsütni rajta fény még akkor sem, ha a külső rétegek világosak.

Megosztás