Épített zuhanykabinok vízszigetelése

Vízszigetelés

Egy fürdőszoba tervezésekor sok lehetőséget kell megfontolni, figyelembe venni.
Sokan választják az épített zuhanykabint, mert esztétikusabbnak és praktikusabbnak tartják, mint a kész akril zuhanykabinokat, amit szaküzletekben vagy barkácsáruházakban vehetünk meg.

Tekintsük át, mire kell figyelni egy épített zuhanykabin tervezésekor és építésekor!

Fontos a megfelelő méret. Senki sem szeret szűk helyen zuhanyozni, de túlságosan nagyot sem érdemes építeni feleslegesen. Érdemes körülnézni az előre gyártott zuhanykabin ajtók közt, hogy hátha tudunk annak a méretéhez alkalmazkodni. Ha nem, akkor pedig kicsit költségesebben, egyedi üvegajtót leszünk kénytelenek rendelni.

A kivitelezésnél az egyik legfontosabb, hogy megfelelő vízszigetelés kerüljön a zuhanykabin burkolatai alá.
Ehhez kenhető vízszigetelést használnak, ami ha megköt, utána lehet rá burkolatot ragasztani. Így lesz biztosított, hogy egy zuhanyzás során ne nedvesedjenek át a falak, vagy ne ázzon el az alattunk levő szint, vagy épp a válaszfalak.

Megosztás