Vízszigeteléssel a kellemetlenségek ellen

Vízszigetelés

A víz az úr. Biztos sokan hallották már ezt, és nem véletlenül.
Házépítés vagy felújítás során is fontos szem előtt tartani ezt, így sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.
Kezdjük az alapoknál. És tényleg! Már az aljzatot is vízszigeteléssel kell ellátni ahhoz, hogy alulról ne nedvesedjen a ház. Aztán ahogy haladunk a házban feljebb és feljebb, újabb és újabb helyek bukkannak fel, ahol ugyancsak nagyon fontos a vízszigetelés!
A ház szerkezetének építésekor a lapostetős házaknál van megint kiemelt fontossága ennek. A tető szigetelésének annyira vízzárónak kell lennie, mintha csak egy medencét építenénk! Később, egy beázás, hatalmas anyagi kárt okozhat, és ami még nagyon fontos itt, hogy nagy tartósságúnak kell lennie a vízszigetelésnek, hogy sok év után se okozzon kellemetlenséget egy beázó tető.
És van még ezernyi hely egy házban, ahol elengedhetetlen a vízszigetelés. Ilyen pl a fürdőszoba, különös figyelemmel az épített zuhanykabinokra, ahol ugyancsak sok zűrt okozhat egy nem megfelelően kiválasztott vízszigetelés!

Megosztás